lazer-kalibrasyon

.

Makine Lazer Kalibrasyon Ve Ballbar Testi

Cnc işleme merkezlerinin hassasiyetleri çalışma şartlarına bağlı olarak azalmaya ve ölçülerde istenilen değerlerden farklı sonuçlar ortaya çıkarmaya başlar.Oluşan bu boşlukların giderilmesi için cnc teknik servis ekibimiz tarafından tezgahınıza doğrusal, açısal ve dairesellik testleri uygulanarak, ölçülen hatalarınız minimize edilir.

Amacımız tezgahınızın performansını arttırarak, hassas ölçülerle çalışmanıza yardımcı olup, işletmenize zaman ve maliyet tasarrufu sağlamaktır.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

MAZAK VTC 200 Spindle Revizyonu

DMG DMU 50 Spindle Revizyonu

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Makine Lazer Kalibrasyon ve Ballbar Testi hizmetimiz, CNC tezgahlarınızın en yüksek işleme doğruluğunu ve hassasiyetini garantilemek için hayati önem taşır. Bu hizmet, makinenizin eksenlerinin doğrusallığını, hassasiyetini ve mekanik bütünlüğünü ileri düzeyde ölçen ve ayarlayan bir süreci kapsar.

 

Lazer kalibrasyon işlemi, CNC tezgahlarınızın eksen hareketlerinin doğruluğunu yüksek hassasiyetle ölçer. Bu süreç, tezgahınızın eksenlerinin her birinin lineer (doğrusal) hareketlerini lazer interferometre teknolojisi kullanarak analiz eder. Bu analiz, her eksenin pozisyonlama hatasını, yani gerçek hareketin teorik hareketten ne kadar sapma gösterdiğini belirler. Bu bilgi, eksen hareketlerini daha hassas hale getirmek için gerekli ayarlamaların yapılmasını sağlar.

 

Ballbar testi, CNC tezgahlarının geometrik doğruluğunu ve yuvarlaklık hatalarını test eder. Bu test, tezgahın eksenlerinin birlikte nasıl hareket ettiğini ve bu hareketlerin ideal geometrik şekillerden ne kadar sapma gösterdiğini ölçer. Ballbar testi, özellikle tezgahın eksenler arası koordinasyonunu ve hareketlerin düzgünlüğünü değerlendirir. Bu test sonuçları, tezgahınızın mekanik ve kontrol sistemlerindeki potansiyel sorunları ortaya çıkarır ve bu sorunların düzeltilmesi için yol gösterir.

 

Makine Lazer Kalibrasyon ve Ballbar Testi hizmetimizle, CNC tezgahlarınızın işleme hassasiyetini ve üretim kalitesini artırıyoruz. Bu süreç, tezgahlarınızın üretim toleranslarınızı karşılamasını sağlar ve işleme hatalarını azaltır, böylece üretim verimliliğinizi ve işletme maliyetlerinizi optimize eder. Uzman ekibimiz, en son teknoloji ölçüm aletlerini ve analiz tekniklerini kullanarak, tezgahlarınızın her zaman en iyi durumda çalışmasını sağlar.

 
Cnc makinelerinde hassas çalışmalarla üretilen parça kalitesi, tezgahı hassasiyet derecesi ile doğru orantılıdır. Tezgahtaki ufak hatalar, çalışırken yaşanan sorunlar daha çok hatalı ürün üretilmesine neden olabilecektir. Bu nedenle tezgahınızın performansını ölçen makine lazer kalibrasyon ve Ballbar testi kaliteli üretim açısından vazgeçilmez niteliktedir. Cnc tezgahlarınızın periyodik bakımlarında ya da üretimde istenen ölçülerin tutturulamaması ile ilgili sorunlar yaşanıldığında makine lazer kalibrasyon ve Ballbar testi uygulanarak pozisyonlandırmadaki hatalar hızlı bir şekilde kontrol edilir. Lazer kalibrasyon testinde doğrusallık ve açısallık testi uygulanırken Ballbar testinde ise dairesellik testi yapılmaktadır.
 
Makine lazer kalibrasyon ve Ballbar testi, tezgahınızın uluslararası standartlara uygunluğunu ölçmektedir. Cnc tezgahından çıkan ürün kalitesini ve verimliliği artırmak amacıyla yapılan bu testlerle, hata payınızı düşürerek; makinanızın daha hassas ve etkin çalışmasını sağlayabileceksiniz.
 
En hassas parçaların bile hatasız üretilmesi, makine verimliliğinin artırılması ve uluslararası kalite standartlarınca üretim yapabilmesi, tezgahtan çıkan ürünlerde hurda payının düşmesi ve makinenin performansının artırılarak maliyetlerinin düşürülmesine yarayan bu bakım testleri Merkez CNC teknik servisi tarafından uygulamaktadır. Uzman teknik personelden oluşan ekip, talebiniz doğrultusunda sizlere arzu edilen test desteğini sunacaktır. Kullanılan özel ekipmanlar dünya standartlarında nitelikli test sistemleridir. Test verileri size matematiksel ve grafiksel olarak sunularak, en küçük hatanın bile kolaylıkla teşhis edilmesine imkan sağlamaktadır. Uzun yıllardır dünya üzerinde de kullanılan bu gelişmiş analiz testleri ile oldukça güvenilir sonuçlar elde edebileceksiniz.
 
Merkez CNC, hatalarınızı minimize edecek makine lazer kalibrasyon ve Ballbar testi ile cnc tezgahlarınızın hassasiyetini ölçerek, verimliliğinizi artırmanıza, zamandan ve maliyetten tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Merkez CNC, uzman teknik ekip ve garantili cnc teknik servis hizmeti ile yıllardır işletmeler için tezgah teşhis çözümleri üretmektedir.

Close Search Window